شما می‌توانید آخرین و کامل‌ترین نسخه از راهنماهای نصب، راه‌اندازی، پیکربندی، ثبت، و کاربری نرم‌افزار همیان را از بخش دانلودهای سایت دریافت کرده و مطالعه نمایید.

راهنمای نصب و راه‌اندازی

نرم‌افزارهای پیش‌نیاز

نرم‌افزار همیان را می‌توانید بر روی سیستم‌های رومیزی یا لپ‌تاپ‌های دارای ویندوز 7 یا 8 یا 10 نصب نمایید. باید اطمینان داشته باشید که بر روی ویندوز شما dotNet2.0 نصب شده باشد. همچنین وجود یا نصب SP1 نیز ضروری است.

نصب آسان

ابتدا فایل نصب‌کننده سرور همیان را اجرا کرده و صبر کنید تا آن را نصب کند. سپس نصب کننده همیان را اجرا کرده و مسیر نصب را تا انتها پیگیری نمایید. بهترین گزینه‌ها به طور پیش‌فرض انتخاب شده‌اند و شما تنها باید فرمان ادامه کار را بدهید. در این حین، نرم‌افزار SQL Server نیز نصب شده و فایل‌های پایگاه داده پیکربندی خواهند شد.

راه‌اندازی اولیه

برنامه را برای بار نخست اجرا نموده و سال مالی خود را بسازید. برنامه بسته و دوباره باز می‌شود. از این پس می‌توانید با رمز دیگری وارد شوید. توصیه می‌شود که در این مرحله، از پایگاه داده خام خود نسخه پشتیبان بگیرید. برای اطلاع از رمزهای ورود به فایل متنی همراه با نصب کننده همیان مراجعه کنید.

پیکربندی و تعاریف

در ابتدای کار لازم است تا مواردی را مطابق با خواسته خود تعریف کنید: بانک، حساب جاری، طرف حساب‌ها، و ارزش ریالی سهم پایه. البته درباره صندوق‌هایی که کار خود را پیش از راه‌اندازی این برنامه آغاز کرده‌اند، باید موارد دیگری را نیز وارد نمایید، مانند سهم ابتدای دوره، سند افتتاحیه یا سند افتتاحیه اتوماتیک، و وام یا اقلام سال‌های قبل.

ارسال و پیگیری تیکت

شما می‌توانید با کارشناسان همیان تماس گرفته و تیکت ارسالی خود را پیگیری نمایید.

برنامه Team Viewer

کارشناسان همیان می‌توانند با این برنامه به سیستم شما متصل شده و مشکل را بررسی نمایند.

نرم‌افزارهای کمکی

برای نصب همیان یا پشتیبانی از آن لازم است تا سیستم شما به نرم‌افزارهای دیگری نیز مجهز باشد.

قرارداد فروش همیان

متن قرارداد فروش همیان شامل تعهدات فروشنده و انتظارات مشتری است و به آن‌ها وضوح می‌بخشد.

چگونگی خرید و ثبت

نسخه آزمایشی

در صورتی که نسخه آزمایشی همیان را در اختیار دارید، می‌توانید حداکثر 50 سند را در هر دوره مالی ثبت نمایید. برای رفع این محدودیت لازم است تا همیان را ثبت کنید.

دریافت شناسه محصول

پس از واریز مبلغ، مشخصات پرداخت و روش تماس خود را در فرم خرید محصول در سایت وارد نموده و دو عدد شناسه محصول دریافت کنید.

دریافت شناسه ثبت

در فرم ثبت محصول از برنامه، شناسه سیستم خود را به همراه یکی از دو شناسه محصول فوق در فرم ثبت محصول وارد نموده و شناسه ثبت را دریافت کنید.

ثبت شناسه‌ها در برنامه

شناسه ثبت را به همراه شناسه سیستم و شناسه محصول، در فرم ثبت محصول از برنامه وارد نمایید تا عملیات ثبت به پایان برسد.

برخی از پرسش‌های متداول

چگونه می‌توانم از اطلاعات خود نسخه پشتیبان بگیرم؟

تنها می‌توانید از سال مالی جاری خود نسخه پشتیبان بگیرید، و برای پشتیبان‌گیری از سال‌های دیگر لازم است تا سال مالی جاری خود را تغییر دهید. این کار با بستن و باز کردن دوباره برنامه و انتخاب سال مالی دلخواه در فرم ورود به سیستم امکان‌پذیر است. اما برای تهیه نسخه پشتیبان، بر روی منوی «پرونده ـ تهیه نسخه پشتیبان» کلیک کنید، و به پیغام نمایش‌داده‌شده پاسخ مثبت دهید. نسخه پشتیبان از اطلاعات سال مالی جاری تهیه شده و پیغامی مبنی بر موفقیت انجام این عملیات نمایش می‌یابد. برای مشاهده یا تغییر مسیر ذخیره فایل پشتیبان بر روی منوی «تنظیمات ـ تنظیمات پشتیبان‌گیری» کلیک کنید. توجه داشته باشید که نام فایل مزبور باید حتما از کاراکترهای مجاز انگلیسی تشکیل شده باشد.


چگونه می‌توانم نسخه پشتیبان را بازیابی کنم؟

با بازیابی نسخه پشتیبان، اطلاعات موجود در سال جاری با اطلاعات موجود در نسخه پشتیبان جایگزین می‌شوند. برای بازیابی نسخه پشتیبان، بر روی منوی «پرونده ـ بازیابی پایگاه داده» کلیک کرده، و سپس در مسیری که فایل پشتیبان قرار دارد، آن را انتخاب کنید تا عملیات بازیابی انجام شود. برای مشاهده یا تغییر مسیر ذخیره فایل پشتیبان بر روی منوی «تنظیمات ـ تنظیمات پشتیبان‌گیری» کلیک کنید. در پایان عملیات بازیابی نسخه پشتیبان، پیغامی مبنی بر موفقیت انجام بازیابی نمایش می‌یابد، و برنامه بسته می‌شود. برنامه را دوباره اجرا نمایید.

پس از نصب همیان، چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟

ابتدا باید آن را راه‌اندازی نمایید. برای این کار باید از رمزهای عبور پیش‌فرض و روش ایجاد سال مالی، از طریق راهنمای نصب و راه‌اندازی، آشنا شده باشید. بهتر است که در این مرحله، یک نسخه پشتیبان از سال مالی خام خود بگیرید تا در صورت لزوم بتوانید آن را بازیابی کرده و از انجام دوباره تنظیمات فوق بینیاز شوید. سپس تعاریف اولیه بانک، حساب جاری، طرف حساب‌ها، و ارزش ریالی سهم پایه را انجام دهید. درباره صندوق‌هایی که کار خود را پیش از راه‌اندازی این برنامه آغاز کرده‌اند، باید موارد دیگری را نیز وارد نمایید: سهم ابتدای دوره، سند افتتاحیه یا سند افتتاحیه اتوماتیک، و وام یا اقلام سال‌های قبل. اکنون می‌توانید به طرف حساب‌ها سهم بفروشید و مبالغ آن را دریافت نمایید، حق‌السهم‌ها را دریافت نموده، وام پرداخت کنید، و اقساط را در تاریخ‌های مشخص دریافت نمایید. هم‌چنین می‌توانید سندهای دستی را نیز در زیرسیستم حسابداری وارد نموده و گزارش‌های متنوعی را تهیه و چاپ کنید.

راه‌اندازی اولیه همیان به چه صورت انجام می‌شود؟

پس از نصب، و با اجرای برنامه، فرم ورود نمایش می‌یابد. در حالی که در فیلد نام شرکت، صندوق و در فیلد نام کاربر super admin را مشاهده می‌نمایید، رمز ورود را وارد کرده و بر روی دکمه تأیید کلیک نمایید. برنامه باز می‌شود اما هیچ یک از منوها، به غیر از لیست سال‌های مالی، فعال نیستند. ابتدا باید سال مالی مورد نظر خود را ایجاد کنید. برای این کار، بر روی منوی «پرونده ـ سال مالی ـ لیست سال‌های مالی» کلیک نمایید. سپس بر روی دکمه جدید کلیک کنید تا فرم ایجاد سال مالی جدید باز شود. اطلاعات مورد نظر خود را وارد کرده و بر روی دکمه ثبت کلیک کنید. پیغامی مبنی بر موفقیت ایجاد سال مالی جدید نمایش می‌یابد. بر روی دکمه تأیید کلیک کنید. برنامه بسته و دوباره باز می‌شود. برای اطلاع از رمزهای ورود به فایل متنی همراه با نصب کننده همیان مراجعه نمایید.

Search